• EXKURZIA, MÚZEUM JANKA KRÁĽA,  ZOO V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI
      • EXKURZIA, MÚZEUM JANKA KRÁĽA, ZOO V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI

• 14.11.2019 09:13
      • V záujme zvyšovania kvality vyučovania odborných predmetov na OU sme 25.05.2018 zorganizovali exkurziu do  Liptovských pekární a cukrární Včela – Lippek k.s. Zaujímavosťou bolo, že  pekárenské výrobky pečú bez chemických prísad, bez farbív, aróm, kypridiel, chemických konzervantov, pri dennej produkcii asi 250-tisíc rožkov a 25-tisíc kusov rôznych druhov chleba. Boli sme oboznámení so štyrmi pekárňami  a jednou cukrárskou výrobňou a so sieťou vlastných obchodov. Taktiež sme navštívili múzeum Janka Kráľa, ktoré je pomenované po mikulášskom rodákovi, romantickom básnikovi Jankovi Kráľovi. Po toľkých nových informáciách a chodení sme aj vyhladli, preto sme zavítali do reštaurácie Route 66, v ktorej pripravujú jedlá z najkvalitnejších produktov a podporujú najmä slovenských výrobcov, chovateľov a dodávateľov z Liptova. Ďalším vstupom bola návšteva v najväčšej ZOO na Liptove, kde sa mohli žiaci stretnúť so zvieratkami v bezprostrednej blízkosti. Deň sa nám vydaril, zažili sme veľa pekných chvíľ, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.