• EXKURZIA NA SALAŠI PASTIERSKA

• 26.01.2017 19:44
      • Dňa 23.05.2016 sa triedy 1.G, 2.G a 3.G pod vedením MOV zúčastnili exkurzie v Bobroveckej doline na salaši Pastierska a na farme  Jalovec, kde prevádzkujú aj agroturistiku. Veľkou atrakciou bola jazda na koni, čím mladí ľudia prekonávali strach zo zvierat.
             Cieľom školskej akcie bolo ukázať žiakom chov oviec, ktorý má na Liptove tradíciu a spoznať prevádzkovanie salaša, výrobu mlieka, syra, bryndze, čím si žiaci prehĺbili učivo z odborných predmetov. Veľkým prínosom pre nich bolo spoznanie špecifického spôsobu agroturistiky. Cestou sme ešte navštívili aj Slovenské múzeum a Slovenské múzeum ochrany a prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, kde sme si popozerali rôzne druhy korenín, káv a kávovín s jej ochutnávkou. Akcia sa žiakom páčila, odniesli si odtiaľ veľa pekných zážitkov.