• NÁVŠTEVA  SLOVENSKÉHO MÚZEA OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI.
      • NÁVŠTEVA SLOVENSKÉHO MÚZEA OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI.

• 03.07.2017 10:55
      • Žiaci 2.G triedy navštívili dňa 29.06.2017 Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Prehliadka začínala filmom o tom, ako vznikol vesmír a naša planéta. V časti životné prostredie sa na chvíľu mohli  zamyslieť nad tým, čo sa môže stať, ak nezmeníme svoj prístup k životnému prostrediu. V paleontologickej časti sa dozvedáme o vzniku života na Zemi, o skamenelinách, dinosauroch a o náleze kostry jaskynného leva v Medvedej jaskyni v Západných Tatrách. V časti chránená príroda  návštevníkom priblížila dopad človeka na klímu našej planéty. V časti Povrchový a podzemný kras sa žiaci stretli s horninou a vodou, ktorá je základom pre vznik povrchových foriem, ale aj podzemných priestorov. Sú to zväčša vápence a dolomity. Podzemné priestory majú aj svojich obyvateľov. V časti  BIOSPELEOLOGIA sa žiaci stretli so sovami, líškami a drobnými cicavcami, ktoré prebývajú v jaskyniach ako napr. netopiere. Ďalej sa dozvedeli , čo všetko ľudia v jaskyniach v minulosti robili, podľa toho čo tam zanechali – napr. nádoby zbrane, mince, kosti. Žiakom sa najviac páčila časť so zvieratami, preto, že po stlačení gombíkov vydávali zvieratá rôzne zvuky.  Z tohto dňa  mali žiaci veľa pekných zážitkov.