Odborné učilište

Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Barmanská súťaž v Košiciach

  Do galérie Barmanská súťaž v Košiciach boli pridané fotografie.

  Barmanská súťaž v Košiciach

   

  V dňoch 21.03. až 23.03 2018 sa v Hotelovej akadémii v Košiciach uskutočnila súťaž v príprave miešaných nápojov. Tento rok bol už XII. ročníkom súťaže pod názvom Cassovia Koniferum Cup 2018. Súťažilo až 53 súťažiacich. Medzi súťažiacimi boli aj účastníci z Maďarska a Českej republiky.

  Do súťaže sa zapojila aj naša škola. Dva dni pred začiatkom súťaže sme prežili napätú situáciu, pretože jeden z dvoch súťažiach sa nemohol zúčastniť súťaže zo zdravotných dôvodov. Našťastie sme oslovili žiačku Veroniku Fulovú, ktorá po počiatočnom váhaní súhlasila s účasťou na súťaži.

  A tak našu školu úspešne reprezentovali dvaja žiaci: Veronika Fulová z V.A hotelovej akadémie  a Matúš Rapoš z III. A. hotelovej akadémie. Veronika Fulová je už skúsená v oblasti miešania nápojov, pretože sa zúčastnila aj súťaže St. Nicolaus Cup v Bratislave a umiestnila sa v striebornom pásme. V priebehu dvoch dní sa dokázala naučiť dve receptúry miešaných nápojov.

  Naši žiaci súťažili v kategórii Klasik Junior. Podmienky súťaže boli náročné, hlavne na dodržanie časového limitu 6 minút na prípravu soft drinku a long drinku. Súťažiaci pripravovali fancy drinky. Počas ich prípravy mali použiť suroviny od sponzorov Monin, Mattoni, Rauch a Koniferum. Nápoje pripravovali v šejkroch.

  V prvý deň súťaže účastníci absolvovali aj písomný test, ktorý bol súčasťou samotnej súťaže.

  Naši žiaci výborne reprezentovali našu školu. Veronika Fulová aj napriek silnej konkurencii obsadila  druhé miesto. Matúš Rapoš nezískal žiadnu cenu, ale priniesol si diplom za účasť. Obidvom žiakom patrí pochvala.

  Celá akcia bola zakončená súťažou profesionálov. Mali sme na čo pozerať a zároveň získavať nové skúsenosti.

 • Śkola, ukáž sa!

  Do galérie Škola, ukáž sa! boli pridané fotografie.

  Škola, ukáž sa!“ Pod týmto názvom sme na Spojenej škole zorganizovali 1. ročník súťaže pre odbory kaderníčka a kozmetička.

  Kaderníčky svoje modelky česali na tému: „Trójská Helena“.   Patrí k najpopulárnejším postavám gréckej mytológie a jej príbeh lásky je jedným z najznámejších. Helena, bola označovaná prívlastkami „spartská“, ale aj „trójska“.

  Kozmetičky líčili svoju modelku na tému „ Kleopatra“ Známa ako najkrajšia žena staroveku napriek tomu, že sa historici dodnes nevedia dohodnúť, ako v skutočnosti vyzerala.

  Okolo prsta si obmotala dvoch veľkých rímskych imperátorov. Jedného potrebovala, druhého milovala.

  Súťaže sa zúčastnili školy z Námestova, Čadce, Žiliny, Martina, Banskej Bystrice a samozrejme z Ružomberka.

  Našu školu reprezentovali žiačky Michaela Ondrejková, Ivana Benčová a Simona Semanová.

  Poďakovanie za prípravu patri pani majsterkám Mgr. Viere Kmeťovej, Bc. Lucii Nemčekovej a Bc. Denise Borošovej.

  Hodnotiacu komisiu tvorili:

  Katarína Mikušiaková kaderníctvo Cleas,  Liptovský Mikuláš

  Mgr. Lenka Dyrcová kaderníctvo Sheila, Veličná

  Ing. Kristína Ševčíková RK line, s.r.o. linergistka, Liptovský Mikuláš

  Lukáš Surovček  Gentleman ́s World s.r.o., Bratislava

 • Dečínska Vlna 2018

  Do galérie Dečínska Vlna 2018 boli pridané fotografie.

  Dečínska Vlna DÁMSKÁ KATEGÓRIA

  Audrey Hepburn:,, Ikona, ktorá stále inšpiruje "

  Súťažná téma I. Štýlový drdol s oslnivou balayage"

  Elegancia je tá jediná krása, ktorá nikdy neslabne "- citát Audrey Hepburn

  Súťažná téma II. Strih a účes z krátkych vlasov v módnom trende s explóziou farby

  "Móda je nákaza niečím novým" - citát Audrey Hepburn

  Toto boli témy súťaže „Dečínska Vlna“. Našu školu reprezentovali Diana Bražinová so zelenovlasou modelkou Alex Halačovou, ktoré získali aj zlatú medailu. Michaela Ondrejková mala trošku sťažené podmienky, lebo deň pred súťažou jej modelka skončila v nemocnici. Zastúpila ju MOV Mgr. Gabriela Maceková.Žiačky pripravovala MOV Mgr. Viera Kmeťová.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Platinum 78 CUP 2018

  Do galérie Platinum 78 CUP 2018 boli pridané fotografie.

  Juniorská barmanská súťaž

   

  Slovenská barmanská asociácia organizovala  v spolupráci so St. Nicolaus 13. Ročník St. Nicolaus – Platinum Cup 2018 dňa 26.01. 2018 v priestoroch Auparku v Bratislave.

  Súťaže sa zúčastnilo 35 súťažiacich, našu školu reprezentovali dvaja žiaci z hotelovej akadémie III. ročníka Adam Gajdoš a Matúš Rapoš. Súťažilo sa v dvoch kategóriách:

  Short drink – After dinner coctail – 3 porcie

  Nealkoholický soft drink – 3 porcie

  Súťažné nápoje sa pripravovali klasickým spôsobom, naši žiaci miešali drinky v šejkri, pripravovali fancy drinky, ale museli použiť aj povinné ingrediencie.

  Naši žiaci sa tejto úlohy zhostili vynikajúco i napriek tomu, že mali krátky čas na prípravu a takejto súťaže sa zúčastnili prvý krát, zažili si aj veľa stresu, pretože si vylosovali prvé a posledné miesto.

  Obidvaja žiaci získali po sčítaní všetkých bodov bronzové medaile.

 • Sladká vianočná prehliadka

  Do galérie Sladká vianočná prehliadka boli pridané fotografie.

 • Žilinská gastronomiská jeseň

  Do galérie Žilinská gastronomiská jeseň boli pridané fotografie.

 • Žilinská gastronomická jeseň 2017

  Dňa 22.11.2017 sa pod vedením majsteriek Mgr. Gabriely Macekovej a Ivany Ferletjakovej naše žiačky z III.F, Denisa Pušková a Diana Weisová, zúčastnili súťaže Žilinská gastronomická jeseň 2017.

  Súťaž bola pre kategórie junior a senior.  Na súťaži sme mohli vidieť:

  • Ukážky cukrárskej výroby
  • Súboje najlepších kuchárov v úprave kapra na rôzne spôsoby
  • Ukážky sezónnej úpravy jedál
  • Studená kuchyňa a je čaro
  • Novinky zo sveta gastronómie
  • Aktuálne trendy vo varení
  • Súťaž v pečení domáceho chleba

  V kategórii cukrárov mal každý súťažiaci pripravený stôl, ktorý si po príchode dozdobil vlastnými výrobkami petit fours, tanierovými dezertami pripravované ako studené alebo teplé múčniky. Naše žiačky sa umiestnili po dlhom čakaní, na peknom druhom mieste. Odniesli si strieborné medaily, hodnotné ceny a veľa nových skúseností.

  Hodnotiaca komisia sa snažila venovať všetkým zúčastneným. Súťaž bola v hoteli Slovakia, ktorým sa šírila aj úžasná vôňa. Dojem zo súťaže bol dobrý a radi by sme sa zúčastnili aj na ďalších ročníkoch Žilinskej gastronomickej jesene.

 • Sladká vianočná prehliadka

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Majster Palacinka

  Majster Palacinka 2017

  Majster palacinka

   

  Dňa 7.11.2017 sa v našej škole konala súťaž Majster palacinka. Zúčastnilo sa 20 družstiev z rôznych krajov s rôznymi chuťami. Súťažili aj mladší žiaci zo základných škôl, ktorý nás milo prekvapili svojimi výkonmi. Atmosféra bola od rána veľmi uvoľnená. Súťažiaci si pri príchode mohli vybrať svoje poradie. Každé družstvo malo 10 minút na prípravu a 30 minút na súťaženie a odprezentovanie svojej palacinky. Počas súťaženia mal každý čas na kávu, miešané nápoje, ktoré pripravili žiaci z našej školy. Niektorí súťažiaci boli šikovnejší iným sa až tak nedarilo. No v konečnom dôsledku, každé jedno družstvo bolo ocenené. Ceny sme rozdelili do 3 pásiem. V bronzovom pásme boli ocenené 4 družstvá, v striebornom 5 družstiev a tí najlepší si odniesli zlaté medaily. Zlatých medailí sa rozdalo tiež pre 5 družstiev. Najlepšie družstvo z Hotelovej akadémie v Žiline dostalo zlatý pohár.  

  Našu školu reprezentovali 4 družstvá. Žiaci z odboru kuchár – Jozef Chamaj, Dominik Zrubák, Kristián Šalplachta Patrik Mišata. Za cukrárov Denisa Pušková a Diana Weisová a aj žiaci Odborného učilišťa – Ľubica Bartošová a Klaudia Balogová. Ohlasy zo súťaže boli pozitívne. Páčilo sa žiakom, majstrom a aj detičkám zo škôlky.

  Tešíme sa o rok

 • 8. 11. 2017

  Do galérie Majster palacinka boli pridané fotografie.

 • Kuchár Zemplína

  Kuchár Zemplína 2017

  Naše dvojdňové účinkovanie v súťaži kuchár Zemplína začalo byť zaujímavé už cestou do Michaloviec. Hneď pred odchodom zo školy sme zistili, že naše súťažné dezerty a petit fours – halloween, sme zabudli v chladničkách a museli sme sa vracať naspäť. Druhý pokus o štart spred školy sa vydaril ukážkovo. No nám sa nejako nechcelo cestovať, ani sa zúčastniť súťaže. Neboli sme si  isté či sa nám tam vôbec oplatí ísť. Cesta ubehla rýchlo. Ubytovali nás na školskom internáte na šiestom poschodí. Keďže Denisa má klaustrofóbiu z výťahu, chodila  dva dni po schodoch pešo. Na večeru nám pripravili Zemplínske holúbky.

  Na druhý deň skoro ráno nás pani majsterka „donútila“ vyniesť všetky koláče na šieste poschodie. Museli sme ich dokončovať na izbe.  Keď boli dokončené, znova sme to všetko museli zniesť dole do jedálne. Po naaranžovaní na stôl sme sa dozvedeli od pána Lachkoviča, prezidenta Aregala Slovakia, že budeme musieť piecť pred davom ľudí.  Okrem pečenia sme si to museli všetko aj komentovať. Za moderátora dali Pierra Cédrick Klimeczka, ktorý účinkoval v súťaži Masterchef a Moja mama varí lepšie ako tvoja. Za nášho hovorcu sme dali našu pani majsterku Gabiku, ktorá má už s mikrofónom skúsenosti. Zo začiatku sme mali trému, pretože sme sa museli oboznámiť so surovinami a podľa toho si určiť, čo ideme robiť. Vymysleli sme tvarohovú roládu s lesným ovocím a orechovú roládu s čokoládovo-smotanovým krémom. Počas tuhnutia majsterka s Pierrom zabávali hostí.

  Na druhý deň sme piekli palacinky so žiakmi základných škôl. Iniciatívy sa ujala naša pani majsterka, ktorá bola z toho veľmi nadšená. Ukázala žiakom celý postup, vysvetlila im, ako sa to má všetko robiť. Popri palacinke pani majsterka zvládla aj flambovanie. Dokonca sme zistili, že dokáže aj variť.

  Nakoniec prišiel rad aj na vyhodnotenie súťažiacich. S malou dušičkou sme čakali na nejaké umiestnenie. Keď sme dostali prvé miesto za dezerty a halloween misu, bronzové za tortu, až vtedy sme zistili, že naša práca nebola až tak zbytočná.

   

  Denisa Pušková

  Diana Weisová

 • 20. 10. 2017

  Do galérie Kuchár Zempína 2017 boli pridané fotografie.

 • 20. 10. 2017

  Do galérie Kuchár Zempína 2017 boli pridané fotografie.

 • 13. 10. 2017

  Do galérie Slávnostné tabule boli pridané fotografie.

 • 13. 10. 2017

  Do galérie Pomáda a Malá morská víla boli pridané fotografie.

 • Pomáda a Malá morská víla

  S príchodom jesene prichádzajú v rámci nového školského roka aj rôzne tématické súťaže. Dňa 12.10.2017 sme sa zúčastnili na 3.ročníku  kaderníckej a kozmetickej súťaže na SOŠ OaS v Martine.

  Súťažili študenti stredných odborných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.  Učebný  odbor kaderník na tému filmu Pomáda kde nás dej filmu zaviedol do strednej školy Rydell v päťdesiatich rokoch.

  Rozprávka Hansa Christiana Andersena, Malá morská víla bola zas predlohou pre súťaž kozmetičiek.

  Z našej školy sa zúčastnila žiačka Michaela Ondrejková z odboru kaderník a žiačka Simona Semanová za odbor kozmetik.

 • 13. 10. 2017

  Do galérie Vamp boli pridané fotografie.

 • Vamp

  Účasť kozmetičiek na majstrovstvách Slovenska 

  Každoročne v októbri sa v Bratislavskej Inchebe stretávajú vizážistky s celého Slovenska, aby súťažili na majstrovstvách Slovenska v make-up. Tento ročník nechýbali ani zástupcovia Spojenej školy v Ružomberku, žiačka maturitného ročníka Bianka Ondová z odboru kozmetik sa na tému „VAMP“ pripravovala už týždeň pred súťažou. V deň súťaže ako jediná v zastúpení stredných škôl zo stredného Slovenska, odprezentovala svoje umenie. Jej úlohou bolo zvládnuť tematické líčenie, účes a celkovú vizáž modelky. Príprava sa vydarila a všetky zadané úlohy zvládla, bez problémov. Účasť na takýchto významných podujatiach je dôležitou súčasťou odbornej prípravy každého žiaka. Spojená škola v Ružomberku sa plánuje aktívne zapájať do podobných podujatí aj v budúcnosti.              

Novinky

Kontakt

 • SPOJENÁ ŠKOLA, Scota Viatora 8, Ružomberok
  Scota Viatora 8, 034 01 Ružomberok
 • tel: +421 44 4313400
  fax: +421 44 4313450

Fotogaléria