• KONCOROČNÝ  VÝLET KÚPELE -  LÚČKY
      • KONCOROČNÝ VÝLET KÚPELE - LÚČKY

• 25.06.2024 21:21
      • 25.06.2024 žiaci OU sa zúčastnili výletu na Lúčkach pri Ružomberku. Počasie nám prialo, tak sme sa  zamerali  sa na krátky náučný Chodník umelcov v prekrásnom prostredí Kúpeľov Lúčky.  Chodník vedie poza Kúpeľný hotel Choč, Dependance Liptov a Balneocentrum. Chodník je venovaný známym umelcom, ktorí v Lúčkach pôsobili.  Altánok je venovaný Milanovi Michalovi Harmincovi, známemu architektovi, ktorý naprojektoval Dependance Liptov, umelecké lavičky sú venované Tadeášovi Salvovi, známemu skladateľovi a rodákovi z Lúčok a Jožkovi Piťovi, jednému z najznámejších primášov Slovenska, ktorý na Lúčkach pravidelne hrával a zaslúžil sa o rozvoj slovenskej ľudovej hudby.
        Zastavili sme sa aj v  relaxačnom parku s náučnými tabuľami, kde sme si oddýchli a podaktorí vytrvalci  aj zašportovali.
        Nakoniec sme sa ochladili pri vodopáde, ktorý je zaujímavý aj tým, že leží uprostred dediny. Z výletu sme odchádzali šťastní a plní krásnych zážitkov.

• tel: +421 44 4313400
        fax: +421 44 4313450