• Benefičný koncert

• Dňa 04. apríla 2016 sa v Židovskej synagóge v Ružomberku uskutočnil benefičný koncert, ktorý zorganizovali členovia Žiackej školskej rady pri Spojenej škole v Ružomberku v spolupráci s pozvanými hosťami: hlavný organizátor, spevák a moderátor Matúš Baláž,  organizátorka a speváčka Ivana Šimčeková, recitátorky Patrícia Kubelová a Aneta Šostroneková, pianista Martin Kráľ, tanečná skupina Rea RK, parkúrové duo Istro a Boy Yanko – Follow the beat, hudobníci Monika Golierová, Radko Milan a ďalší.

Finančný výťažok z podujatia bol venovaný onkologickej pacientke a jej rodine z Liptovskej Osady.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pomáhať.

Mgr. Lucia Líšková

• Barman

• Počas jarných prázdnin sa žiaci Spojenej školy Scota Viatora zúčastnili Barmanskej asociácie IBA v spolupráci s odbornými zamestnancami školy.

Žiaci počas trvania kurzu absolvovali teoretickú a praktickú prípravu . Dozvedeli sa o histórii miešaných nápojov, druhov a organizácií práce barmana a barmanskej asociácii. Svojou  návštevou nás poctili prezident SKBA Ján Šuchta a predseda sekcie – východ Milan Šefc . Svojimi skúsenosťami priblížili a praktickým prevedením miešania nápojov školili žiakov. Záverečné skúšky prebiehali formou testu a praktického prevedenia miešania nápojov. Úspešný absolvent získal certifikát o absolvovaní základného kurzu „BARMAN – NÁPOJÁR.“

• Zručnosti

• Žiaci 1.G triedy počas odborného výcviku preukázali nadobudnuté zručnosti v krájaní zemiakov a vo vykrajovaní zeleniny.
        • Exkurzia Hotel park

• Dňa 13. novembra 2015 sa žiaci II.A  Hotelovej akadémie zúčastnili odbornej exkurzie v Dolnom Kubíne. Navštívili Hotel PARK. Spoločne s pedagogickým dozorom Mgr. Zdenkou Stoličkovou a Mgr. Patrikom Janíčkom.

Novo zrekonštruovaný Hotel PARK **** prináša harmóniu krás oravskej prírody v spojení s moderným vybavením a komplexnosťou služieb.

Informácie o prevádzke nám poskytla Food & Beverages manager Ivana Diškancová, ktorá nás previedla po celom ubytovacom zariadení, reštaurácií s kaviarňou, kongresovej miestnosti a recepcii. Pozorne sme si pozreli vybavenie  hotela a zariadenie jednotlivých izieb, apartmánov. Navštívili sme aj budúce Wellness & SPA centrum, nočný bar a bowling, ktorý sa momentálne buduje.

Okrem prehliadky ubytovacej a stravovacej časti sme zažili možnosť stretnúť sa a porozprávať  aj so šéfkuchárom hotela. Pán Vladimír Vavák nás previedol po kuchyni a sprostredkoval nám informácie o fungovaní svojho úseku, výrobe jedál, dodržiavaní BOZP a HACCP, inventarizácií a výdaji jedla

.

• Sladká vianočná prehliadka

• Spojená škola v spolupráci s firmou Dekoro s.r.o. a Zeelandia

vyhlasujú

5. ročník „Sladkej vianočnej prehliadky“

dňa 30.11.2015

Téma Z rozprávky do rozprávky

Blížia sa Vianoce čas, keď na chvíľu zabudneme na starosti, školu, postavenie v práci a vrátime sa do detstva plného rozprávok. Spomeňme si na naše obľúbené rozprávky a pripravme tú najkrajšiu rozprávkovú tortu.

Podmienky súťaže:

• Zúčastniť sa môže  každý kto rád pečie a má chuť súťažiť.
            • Účastník prinesie ľubovoľnú hotovú tortu  (rozprávky môžu byť klasické aj tie moderné) o hmotnosti  4 – 8 kg a 3 ks zákuskov  (rezov) z toho istého materiálu  určené na degustáciu  spolu s písomným popisom výrobku.
            • Náklady na výstavný exponát si hradí každý účastník sám.
            • Súťažiaci budú rozdelení do  kategórií podľa veku:             junior žiaci 2. ročník

junior žiaci 3. ročník

senior nad 20 rokov

• Prví  traja v každej kategórii budú odmenení  vecnými cenami.
            • Zvlášť bude udelená  cena diváka, o ktorej rozhodnú návštevníci formou ankety.
            • Súťažiaci s najväčším počtom bodov (hodnotenie poroty + hodnotenie diváka) sa stane absolútnym víťazom.

Kritériá hodnotenia:

• Nápaditosť  a originalita
            • Čistota práce  –  precíznosť
            • Kombinácia a prirodzenosť  farieb
            • Chuť
            • Celkový vzhľad – používanie moderných prvkov, viacerých technológií zdobenia
            • Nepoužívať nejedlé materiály (stuhy, dekoračné predmety )
            • Je zakázané používať polyestyrén ako súčasť dvoj-troj poschodovej torty.
            • Drôtiky sa povoľujú, iba ak sú použité na modelovanie kvetinových aranžmánov a uložené na tortu tak - nie zapichnuté do torty.
            • Popis výrobku

Miesto výstavy:

Spojená škola, Scota Viatora 8, 034 01 Ružomberok  - priestory školskej jedálne

Časový harmonogram výstavy 30. nov. 2015

6.30 h  -  7.30 h   prinesenie súťažných výrobkov do školskej  jedálne

7.30 h  -  8.00 h   otvorenie súťaže

8.00 h  -  9.00 h   hodnotenie výrobkov hodnotiacou komisiou

9.00 h  -  14.00 h        výstava sprístupnená pre verejnosť

13.00  h               vyhodnotenie  súťaže

Informácie o  súťaži poskytne Bc. Milan Seleši,  č. telefónu 044 431 34 46,  0908  231 615

od 6.30 do 13.00 h.

Uzávierka prihlášok  je do 27.11. 2015

P r i h l á š k a

5. ročník „Sladkej vianočnej prehliadky“

Meno a priezvisko:

Názov organizácie:

Presná adresa:

Telefón:

Názov torty:

Súťažná kategória, do ktorej sa prihlasujete: (nevhodné vymazať)

junior žiaci 2. ročník, junior žiaci 3. Ročník, senior nad 20 rokov

Prehlásenie účastníka súťaže

Súhlasím zo spracovaním osobných údajov pre potreby SZKC a zároveň súhlasím so zaradením mojej e-mailovej adresy do databázy pre zasielanie informácií.

1. Meno súťažiaceho

V prípade, že budete posielať prihlášku emailom je možné súhlas podpísať na mieste. Účastník súťaže prehlasuje, že súhlasí s podmienkami a pravidlami súťaže a v prihláške  uvádza pravdivé údaje.

Prihlášku je potrebné zaslať e-mailom alebo poštou najneskôr do 26.11.2014 na adresu:

Predseda TK SZKC Vysoké Tatry Bc. Milan Seleši, Scota Viatora 8, 034 01 Ružomberok, alebo email milan.selesi@zssos.sk, tel.: 0908 231 615