• EXKURZIA, MÚZEUM JANKA KRÁĽA,  ZOO V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI
        • EXKURZIA, MÚZEUM JANKA KRÁĽA, ZOO V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI

• 14.11.2019 09:13
        • V záujme zvyšovania kvality vyučovania odborných predmetov na OU sme 25.05.2018 zorganizovali exkurziu do  Liptovských pekární a cukrární Včela – Lippek k.s. Zaujímavosťou bolo, že  pekárenské výrobky pečú bez chemických prísad, bez farbív, aróm, kypridiel, chemických konzervantov, pri dennej produkcii asi 250-tisíc rožkov a 25-tisíc kusov rôznych druhov chleba. Boli sme oboznámení so štyrmi pekárňami  a jednou cukrárskou výrobňou a so sieťou vlastných obchodov. Taktiež sme navštívili múzeum Janka Kráľa, ktoré je pomenované po mikulášskom rodákovi, romantickom básnikovi Jankovi Kráľovi. Po toľkých nových informáciách a chodení sme aj vyhladli, preto sme zavítali do reštaurácie Route 66, v ktorej pripravujú jedlá z najkvalitnejších produktov a podporujú najmä slovenských výrobcov, chovateľov a dodávateľov z Liptova. Ďalším vstupom bola návšteva v najväčšej ZOO na Liptove, kde sa mohli žiaci stretnúť so zvieratkami v bezprostrednej blízkosti. Deň sa nám vydaril, zažili sme veľa pekných chvíľ, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

• DEŇ ZEME

• 25.04.2018 20:04
        • Deň Zeme je deň venovaný  Zemi, ktorý sa každoročne koná 22.apríla. Žiaci našej školy si dňa 24.04.2018 pripomenuli Deň Zeme tak, že sa zamerali na  zbieranie a separáciu odpadkov v okolí školy.
        • Všetci sa už tešíme na Vianoce

• 21.12.2017 18:26
        • Predvianočná atmosféra v našej škole vyvrcholila výzdobou tried a priestorov praktického vyučovania, pečením  a zdobením medovníčkov, prípravou chutných vianočných jedál, ktoré si žiaci pripravili pod vedením MOV. Pri  dobrom jedle, zapálenej sviečke a počúvaní vianočných kolied vládla neopakovateľná predvianočná atmosféra.

• ZRUČNOSTI ŽIAKOV

• 26.05.2018 21:02
        • Žiaci 1. ročníka odboru obchodná prevádzka, práca pri príprave jedál na odbornom výcviku pod vedením MOV pripravujú rôzne pokrmy. Pri príprave pokrmov nadobúdajú pracovné zručnosti v čistení a krájaní zeleniny, zemiakov, príprave múčnych a mäsitých pokrmov, príloh a doplnkov. Pri zručnostiach využívajú  nadobudnuté vedomosti z teórie odborných predmetov.
        • NÁVŠTEVA  SLOVENSKÉHO MÚZEA OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI.
        • NÁVŠTEVA SLOVENSKÉHO MÚZEA OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI.

• 03.07.2017 10:55
        • Žiaci 2.G triedy navštívili dňa 29.06.2017 Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Prehliadka začínala filmom o tom, ako vznikol vesmír a naša planéta. V časti životné prostredie sa na chvíľu mohli  zamyslieť nad tým, čo sa môže stať, ak nezmeníme svoj prístup k životnému prostrediu. V paleontologickej časti sa dozvedáme o vzniku života na Zemi, o skamenelinách, dinosauroch a o náleze kostry jaskynného leva v Medvedej jaskyni v Západných Tatrách. V časti chránená príroda  návštevníkom priblížila dopad človeka na klímu našej planéty. V časti Povrchový a podzemný kras sa žiaci stretli s horninou a vodou, ktorá je základom pre vznik povrchových foriem, ale aj podzemných priestorov. Sú to zväčša vápence a dolomity. Podzemné priestory majú aj svojich obyvateľov. V časti  BIOSPELEOLOGIA sa žiaci stretli so sovami, líškami a drobnými cicavcami, ktoré prebývajú v jaskyniach ako napr. netopiere. Ďalej sa dozvedeli , čo všetko ľudia v jaskyniach v minulosti robili, podľa toho čo tam zanechali – napr. nádoby zbrane, mince, kosti. Žiakom sa najviac páčila časť so zvieratami, preto, že po stlačení gombíkov vydávali zvieratá rôzne zvuky.  Z tohto dňa  mali žiaci veľa pekných zážitkov.