• ZÁVEREČNÉ  SKÚŠKY  Z  DOMU
        • ZÁVEREČNÉ SKÚŠKY Z DOMU

• 29.05.2020 16:00
        • Naši žiaci, ktorí mali vykonávať záverečné skúšky, tento rok ich robili z domu. Cez videokonferenciu zodpovedali na zadané otázky a praktické zručnosti predvádzali doma pri príprave rôznych druhov chutných pokrmov. Tu sa môžete pokochať ich výrobkami, len je veľká škoda, že sme ich nemohli degustovať. Veríme, že Vám a Vašim rodinným príslušníkom chutili.
          Tatiana pripravila  polievku Zeleninovú so zemiakmi, hlavné jedlo Pene s pescom, ovocnú bublaninu, rezance ako vložku do polievky, vlašský šalát, obložené chlebíčky. Zodpovedala na tému č. 8. mala 8.
          Ľubica pripravila polievku Pórovú, Fazuľový prívarok s klobásou a vareným vajíčkom na tvrdo, rezance ako vložku do polievky, Bryndzové halušky, Jahodový koláč.  Zodpovedala na tému č.10.
          Klaudia pripravila tieto jedlá: polievku Hubovú, hlavné jedlo Kuracie rizoto so zeleninou, rezance ako vložku do polievky, ďalej to boli  Strapačky s kapustou, múčnik Jahodovú bublaninu s hrozienkami, zodpovedala na tému  č.3.
          Dievčatá získali výučné listy, blahoželáme!

• UČÍME SA DOMA

• 03.06.2020 10:20
        • Aj v čase núdzového režimu žiaci našej školy OU nezaháľali. Doma sami alebo za pomoci rodinných príslušníkov pripravovali rôzne pokrmy a múčniky. Takto sa zdokonaľovali vo svojich osvojených zručnostiach, návykoch, upevňovali si vedomosti, postrehy. Hotové výrobky posielali vyučujúcim. Keďže stolovanie je súčasť výučby v odbore 6491 G, žiaci sa doma zdokonaľovali v technike nosenia tanierov. Tiežsa zúčastňovali aj na videokonferenciách, na ktorých sme preberali nové učivo, taktiež sme si navzájom porozprávali nové poznatky, zážitky. Chválime vás,ste šikovní!
        • POSEDENIE PRI VIANOČNEJ KAPUSTNICI

• 17.01.2020 07:04
        • Každoročne si so žiakmi na odbornom výcviku pripravujeme vianočné menu. Aj tento rok sme si pri počúvaní kolied  s vianočnou atmosférou pripravovali chutné vianočné pokrmy, ktoré sme potom s chuťou zjedli.
        • NOVEMBROVÉ UDALOSTI

• 13.11.2019 18:26
        • NOVEMBROVÉ UDALOSTI V LIPTOVSKOM MÚZEU

13.11.2019 sme sa so žiakmi OU zúčastnili v Liptovskom múzeu Ružomberok na vzdelávacom podujatí  NOVEMBROVÉ UDALOSTI.  Toto podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti 30. výročia novembrových udalostí, ktoré nám priblížili PhDr. Peter Vítek a Ing. Jaroslav Kendera. Ďakujeme.

• ZRUČNOSTI V PRÍPRAVE VÝROBKOV  STUDENEJ KUCHYNE
        • ZRUČNOSTI V PRÍPRAVE VÝROBKOV STUDENEJ KUCHYNE

• 11.11.2019 11:09
        • Počas vyučovania odborného výcviku si žiaci 3.G triedy vyskúšali prípravu výrobkov studenej kuchyne. Učivo vyplýva z tematického celku. Žiaci pri zručnostiach uplatnili kreativitu, dodržiavali hygienu a bezpečnosť práce. Výrobky mali výbornú chuť.