• EXKURZIA  - KOLIBA  RICHTÁRKA V ČUTKOVE
        • EXKURZIA - KOLIBA RICHTÁRKA V ČUTKOVE

• 03.03.2023 15:50
        • 24.02.2023 1.G zavítala 1.G trieda v Čutkove. Koliba Richtárka hrdo napĺňa svoje poslanie a prináša atmosféru štýlovej kuchyne z liptovskej drevenice. Nás tam privítali dobrým mäsovým vývarom, na ktorom sme si pochutnali. Pri prehliadke okolia nám padol do oka URSUS, prvý pivovar v Ružomberku. O výrobe piva nám porozprával pracovník pivovaru. Nezabudli sme ani na priestory, v ktorých sa chovajú domáce zvieratká a rybník, ktorý bol plný rýb. Všetkým sa nám páčilo, určite tieto prekrásne miesta ešte navštívime.

• Exkurzia v Pribyline

• 27.11.2022 18:54
        • Dňa 22.11.2023 sa žiaci OU zúčastnili exkurzie v Pribyline.
          Cieľom exkurzie bolo zabezpečiť pre našich žiakov ukážku prípravy jednoduchého jedla našich predkov a pečenie vianočných oblátkov. Pri týchto postupoch prípravy sa žiaci zapájali, popri tom sa oboznamovali s kuchynským inventárom, ktorý bol vyrobený z prírodných materiálov. Po príprave týchto maškŕt nastala degustácia, na ktorej si každý pochutnal. Žiaci si mohli prehliadnuť Múzeum liptovskej dediny. Táto akcia sa všetkým páčila.

• ABSOLVENTI 2021/2022

• 25.06.2022 18:30
        • Tí, ktorí to nevzdali a vydržali tri roky študovať, v školskom roku 2021/2022  získali výučné listy v odbore obchodná prevádzka, práca pri príprave jedál. Počas praktickej záverečnej skúšky pod dozorom pani majsterky Bc. Evy Malenkovej pripravovali rôzne jedlá, ktoré skúšobná komisia degustovala. Jedlá boli chutné, esteticky naservírované. Šikovným absolventom blahoželáme a prajeme, aby tieto nadobudnuté vedomosti a zručnosti využili v budúcom zamestnaní.
        • NAŠI ABSOLVENTI

• 24.06.2021 21:54
        • Aj tohto roku na našej škole získali žiaci tretieho ročníka výučné listy v odbore obchodná prevádzka, práca pri príprave jedál. Absolventom blahoželáme a prajeme, aby svoje  nadobudnuté vedomosti a zručnosti mohli využívať v budúcom zamestnaní.