• Moravský Cukrářský šampionát

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Moravský Cukrářský šampionát.

Dňa 7.10. 2023 sme sa zúčastnili so žiačkou 3.F triedy Timeou Červeňovou súťaže Moravský cukrársky šampionát v Olomouci. Súťaž ponúkala viacero kategórii - Svatební dort roku, Makronky, Dekorativní perníky, Cukrářský exponát, Modelace cukrových květin , Dekorativní 3D perníky a Juniorský dort na tému česká/slovenská rozprávka.

Zvolili sme si slovenskú rozprávku Janko Hraško, vďaka ktorému sme sa umiestnili na krásnom 3. mieste. Počas celého súťažného dňa v priestoroch výstaviska Flora Olomouc sme mali možnosť byť súčasťou zaujímavého programu, ktorý ponúkal ukážky zdobenia perníkov, výrobu cukrových kvetov, výrobu modelovaných cukrových dekorácií a ich maľovanie jedlými farbami. Súťaž nás obohatila o množstvo nových poznatkov, ktoré môžeme využiť pri tvorbe ďalších cukrárskych výrobkov.