• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň učiteľov.

Dnes bol náš bývalý pán riaditeľ Mgr. Július Bruncko ocenený na Mestskom úrade v Ružomberku pri príležitosti dňa učiteľov za svoju celoživotnú prácu v našej škole. V našej škole pracoval viac ako 45 rokov a za to všetko, čo v nej dokázal, mu patrí jedno veľké ĎAKUJEME!

Taktiež bola ocenená naša pani učiteľka PaedDr. Ľubomíra Pečková, ktorá učí u nás na škole viac ako 17 rokov a za tú dobu urobila pre našu školu veľmi veľa! Spolupracuje pri organizovaní Erasmus+, vedie Žiacky parlament, zapája sa do dobrovoľníckych činností, prezentuje školu a robí mnoho ďalších aktivít. V tomto roku oslávila aj krásne životné jubileum. GRATULUJEME a ďakujeme za všetko!

Gratulujeme aj ocenenej pani riaditeľke z Obchodnej akadémie a pani riaditeľke zo Školy úžitkového priemyslu, ktoré sa slávnostnej ceremónie zúčastnili spoločne s nami.

• Wineplanet Trophy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Wineplanet Trophy.

Wineplanet Trophy

Vo vinárstve Šenkvice v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti sa v dňoch 18.03. – 19.03. 2024 konala somelierska súťaž Wineplanet Trophy v kategórii Junior, ktorej sa zúčastnilo 25 súťažiacich.

Prvý deň súťažiaci písali test  z oblasti somelierstva. V rámci tejto súťaže sme si mohli pozrieť vinárstvo Šenkvice.

Druhý deň  nasledovalo senzorické hodnotenie vína, následne súťažiaci predvádzali pred odbornou komisiou zručnosť Podávanie bieleho vína v časovom limite 3 minút.

Našu školu reprezentovali  2 žiaci z 5. ročníka hotelovej akadémie Maxim Veselovský a Filip Jusko.

Na tejto súťaži boli vyhodnotené len prvé 4 miesta, aj keď sme sa neumiestnili,  naši žiaci boli pochválení za skvelý odborný servis a celkový prejav.

Súťaž je organizovaná na profesionálnej úrovni, súťažiaci aj učitelia si z nej odnášajú mnoho nových poznatkov a skúseností. Po súťaži vždy prebieha odborná inštruktáž, kde sa dozvieme správne odpovede alebo aj novinky v oblasti somelierstva.

MOV Mgr. Miroslava Hrabušová

• Kaderníčky - školenia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kaderníčky - školenia.

BES SHOW – Saverio Palma umelecký riaditeľ akadémie BES Miláno

Hra svetiel, tvarov a farieb vytvorená v priestore

Hrať znamená tešiť sa baviť sa, dosiahnuť víťaztvo, hra farieb, odtieňov, tvarov a svetiel

Naše kaderníčky z 3. F sa zúčastnili na zaujímavom školení v Martine.  Saverio Palma je známy svojou kreatívnou prácou a inovatívnym prístupom k vytváraniu účesov a štýlov. Školenie s ním určite prinieslo nové  poznatky. Hra svetiel, tvarov a farieb je dôležitá súčasť kreatívneho procesu v kaderníctve a tento prístup k tvorbe môže viesť k nesmierne zaujímavým výsledkom.

Školenie vlasovej kozmetiky Hair Company

Dňa 5.3. 2024 sa žiačky Nina Sarená a Lucia Babicová z 3.F zúčastnili na školení HAIR COMPANY v Liptovskom Mikuláši ako modelky. Na dievčatách ukázali technologický postup Air touch s použitím novinky Green Matcha melír.  Vďaka obsahu zeleného čaju, uhorkového oleja a iných aktívnych zložiek sú vlasy chránené pred vysušením. A na druhej ukázala techniku zosvetlenia vlasov Balayage.

• Kurz gélových nechtov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Kurz gélových nechtov.

Študentky prvého ročníka odboru kozmetik v pondelok dňa 4.3. 2024 absolvovali kurz gélových nechtov. Školiteľka Mgr. Lucia Bajcúrová im v prvej časti vysvetlila teoretickú časť. V druhej časti všetky študentky za pomoci školiteľky skúšali na modelkách nechty prakticky. Kurz absolventky veľmi bavil a tešia sa na ďalšie zdokonalovanie sa.