• Cestovanie – škola života

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Cestovanie – škola života .

Cestovanie – škola života

Začiatok nového školského roka v Spojenej škole v Ružomberku sa nesie v znamení očakávaní, zmien a nových príležitostí. Aj tento rok nám program Erasmus+ umožní vycestovať do zaujímavých destinácií. Počas predchádzajúceho školského roka sme navštívili Grécko, Španielsko, Portugalsko, Azorské ostrovy, Gruzínsko, Českú republiku či Poľsko. Žiaci zlepšovali svoje zručnosti vo svojich odboroch, ktoré študujú alebo vyštudovali. Zaujímavou zmenou pre našich študentov bolo absolvovanie praktickej maturity priamo v hlavnom meste Grécka, v Aténach. Cestovaním a komunikáciou v anglickom jazyku vzrástlo u našich mladých ľudí zdravé sebavedomie, ktoré je v súčasnosti tak dôležité. Zahraničných mobilít sa zúčastnili aj učitelia, ktorí svoje nadobudnuté skúsenosti aplikujú do praxe. Škola aj naďalej využíva svoje medzinárodné partnerstvá, nielen pre realizáciu mobilít v nasledujúcich školských rokoch, ale aj ako zdroj informácií a inšpirácií. Cestovateľské výzvy poskytujú tú najlepšiu školu života.

• Adaptačné dni

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Adaptačné dni.

Adaptačné dni sú skvelým spôsobom, ako pomôcť prvákom lepšie sa aklimatizovať a cítiť sa pohodlne v novom prostredí. Aktivity zamerané na spoznávanie školy a spolužiakov určite podporia pocit spolupatričnosti a vytvoria priateľské vzťahy od začiatku.

Vitajte na škole, milí prváci!

• tel: +421 44 4313400
          fax: +421 44 4313450