• Exkurzia v Gate, a.s.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Gate, a.s..

Exkurzia v Gate, a.s. 26.02.2024 Študentky odboru styling 2.B, 3.B a 4.As sa zúčastnili exkurzie v miestnej firme. Mali možnosť prejsť produktovým oddelením, fotoštúdiom a marketingovým oddelením firmy. Pripravili si pre ne aj praktické mini-úlohy, kde si vyskúšali svoje zručnosti v praxi. Boli stylistkami, modelkami a nahliadli aj do procesov marketingu a fungovania e- shopu v Gate a.s. Dostali možnosť ďalšej spolupráce na prípadnej stáži.

• Turiec International Bartender cup 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Turiec International Bartender cup 2024.

Turiec International Bartender cup 2024

Stredná odborná škola obchodu a služieb Martin v spolupráci s SkBa usporiadala 2. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže Turiec International Bartender cup 2024.

Súťaž sa konala dňa 15.02. 2024 v priestoroch hotela Turiec v Martine.

Súťažná kategória mala názov Bartender ´s  choice. Našu školu reprezentovali 2 žiaci V. ročníka hotelovej akadémie Tomáš Hudek a Filip Jusko pod vedením Mgr. Miroslavy Hrabušovej.

Súťažiaci mali namiešať 3 vlastné drinky v časovom limite 6 min. Povinná ingrediencia bola Gin Juniperus a sirupy značky Monin.

Pri hodnotení sa kládol dôraz nielen na techniku, chuť, vzhľad nápoja ale aj originálny servis.

Súťaže sa zúčastnilo 33 študentov, medzi nimi boli  aj barmani z Cypru, Španielska a Čiech.

Naši žiaci miešali drinky.

Tomáš Hudek – Spicy Valentine

Filip Jusko  - Spicy fall

V silnej konkurencii sa umiestnili v bronzovom a striebornom pásme, za čo im patrí poďakovanie.