• Bryndzové halušky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Bryndzové halušky.

Dňa 05.06.2023 sa v  Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Michalovciach uskutočnil prvý ročník súťaže vo varení bryndzových halušiek. Zúčastnili sa aj žiaci našej školy Michal Halama a Dominik Kudlička  (žiaci II.D) pod vedením majstra odborného výcviku Mgr. Pavla Nováka. V tejto súťaži si zmerali sily žiaci z Michaloviec, Spiškej Novej Vsi, Pribenika, Michaloviec, Prakoviec,  v študijnom odbore kuchár a hotelová akadémia.

Pripravovali bryndzové halušky podľa vlastných receptov, pričom mohli využiť svoje získané odborné vedomosti a praktické zručnosti, ktoré nadobudli počas štúdia. Aj napriek technickým problémom s častým výpadkom elektrickej energie, ktoré nás sprevádzali,  sme obsadili krásne 1. miesto, čím sme dokázali že bryndzové halušky sa najlepšie varia na Liptove. Súčasťou súťaže bolo tiež pripraviť reštauračný stôl v ľudovom štýle pre 4 osoby.

V závere boli žiaci vyhodnotení, ocenení spoločne aj so svojimi pedagógmi, ktorí ich pripravovali.