• Raut

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Raut.

Raut

Jedná sa o spoločenskú akciu pre viacerých účastníkov, napríklad pre celé firmy, či obchodných partnerov. Môže sa konať pri príležitosti rôznych vedeckých sympózií, tlačových konferencií, či umeleckých premiér. Na raute sú účastníci uvítaní drinkom, pričom pokrmy si vyberajú zo stolov podľa vlastného uváženia. Hostia zväčša stoja a miest na sedenie je pripravených len zopár.

• Wineplanet Trophy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Wineplanet Trophy.

Wineplanet Trophy

Vo vinárstve Šenkvice v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti sa v dňoch 18.04. – 19.04. 2023 konala somelierska súťaž Wineplanet Trophy v kategórii Junior, ktorej sa zúčastnilo 19 súťažiacich.

Prvý deň súťažiaci písali test  a potom nasledovalo senzorické hodnotenie vína.

Druhý deň predvádzali pred odbornou komisiou zručnosť, podávanie ružového vína v časovom limite 5 minút.

Našu školu reprezentovali  2 žiaci zo 4. ročníka hotelovej akadémie Maxim Veselovský a Filip Jusko.

Na tejto súťaži sa vyhodnocujú len prvé 3 miesta, aj keď sme sa neumiestnili,  naši žiaci boli pochválení za skvelý odborný servis a celkový prejav.

Súťaž je organizovaná na profesionálnej úrovni, súťažiaci aj učitelia si z nej odnášajú mnoho nových poznatkov a skúseností. Po súťaži vždy prebieha odborná inštruktáž, kde sa dozvieme správne odpovede alebo aj novinky v oblasti somelierstva.

• Gastro Labe 7. ročník

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Gastro Labe 7. ročník.

Dňa 30.03. 2023 sa uskutočnil VII. Ročník súťaže Gastro Labe  v nákupnom centre Pivovar v Dečíne. Z našej školy sa zúčastnili v kategórii kuchár – Filip Jusko a Dávid Mataj  v kategórii čašník – Maxim Veselovský, žiaci 4. ročníka a v kategórii žiačky Tímea Červeňová a Iveta Žigová.

V kategórii čašník bola súťažná disciplína Príprava hlavného chodu pred hosťom a servis a ponuka vhodného vína. Hlavnou povinnou surovinou boli cestoviny.

Súťažiaci Maxim Veselovský  pripravil a naservíroval hlavný chod Sépiové špagety s plodmi mora /mušle sv. Jakuba, krevety/a k tomu  víno  Noria / ročník 2021, Stredoslovenská vinohradnícka oblasť/ podľa trendov súčasnej gastronómie v časovom limite do 20 minút.

V rámci prípravy musel prestrieť slávnostnú tabuľu  pre 2 osoby – porotcov a pripraviť pracovisko na súťažnú disciplínu v limite 15 minút.

Maxim zaujal porotu výberom hlavného jedla, ktoré odborná porota pochválila a opäť ako aj minulý rok  skvelým výberom vína. V tejto kategórii súťažilo 10 súťažiacich, náš žiak unikol 3. miestu ako sa hovorí o vlások, rozdielom 2 bodov, čo je  škoda, lebo sme mu to všetci priali, pretože sa poctivo pripravoval, ale aj o tom sú súťaže. Aj keď získal 4. miesto, sme hrdí, že tak úspešne reprezentoval našu školu v zahraničí, za čo mu patrí pochvala.

Filip a Dávid tento rok pripravili Lososový hamburger so špenátom, kapustovým šalatátom, oštiepkom a grilovanou slaninou na mede.

Cukrárky Timea Červeňová a Iveta Žigová, upiekli,  dozdobili tortu a cup cakes na tému 4 ročné obdobia. Inšpirovali sa skladateľom a huslistom Antoniom Vivaldim.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za reprezentáciu našej školy.

• CASSOVIA CUP 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album CASSOVIA CUP 2023.

Po 3 ročnej odmlke sa opäť uskutočnil XIV. ročník barmanskej súťaže Cassovia cup Košice.

Tento ročník bol veľmi silný, zúčastnilo sa až 47 súťažiacich zo Slovenska, Česka a aj z Lotyšska. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci zo 4. ročníka hotelovej akadémie – Tomáš Hudek a Filip Jusko, ktorí sa prvý krát zúčastnili takejto súťaže.

V prvý deň súťaže sa písal povinný test z oblasti barmanstva, z ktorého body sa započítavali do celkového hodnotenia.

Druhý deň prebiehala praktická časť – miešanie fancy drinkov.

Súťaž prebiehala v 2 kategóriách:

1. Soft drink - Povinné ingrediencie sirupy Giffard a nealko z portfólia Budiš
            2. Long drink - Povinné ingrediencie od spoločnosti Old Herold

Žiaci mali namiešať v oboch kategóriách 3 porcie nápoja  v časovom limite 6 minút.

Hodnotiaceho komisára zaujal celkový prejav, image a technika miešania nášho žiaka Filipa Juska, ktorý  sa umiestnil v striebornom pásme. Treba podotknúť, že v tak silnej a dokonca aj medzinárodnej konkurencii to bolo slušné umiestnenie, pretože nie všetci súťažiaci boli ocenení.

• Dečínska vlna 11. ročník

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dečínska vlna 11. ročník.

Naše žiačky sa dňa 23.3 zúčastnili súťaže zručnosti Dečínska vlna, v kategórii HOLLYWOODSKÁ VLNA

Vlna bez hranic a prostoru na předávání Oscarů

Napriek krátkej časovej príprave, sme s výkonom spokojné, účes sa podaril a bol vypracovaný výborne. Príprave sme venovali aj jarné prázdniny a snaha sa vyplatila. Žiačky sa naučili náročnú techniku ako správne na holywoodske vlny a tieto zručnosti im už nikto nevezme, sme na ne hrdé.

Ďaľsie súťažné kategoriie boli Stylový účes – DRDOL  v štýle Ivany Trump a páska kategória OD KLASIKY PO ABSTRAKCI

(MOV Zigová, Furdeková)