• Viedeň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Viedeň .

Dňa 10.6.2022 sa žiaci Spojenej školy v Ružomberku zúčastnili zahraničnej exkurzie vo Viedni. Na začiatku navštívili zámok „Hermesvilla“, kde si mali možnosť prehliadnuť obytné miestnosti zámku, v ktorých trávila svoje voľné chvíle známa cisárovná Sissi. Aj napriek daždivému počasiu sme sa prešli zámockým parkom, ktorý je veľmi rozsiahly a krásny. Žiaci mohli obdivovať upravené záhony ruží, ako aj historické budovy určené na chov koní. Ďalej sme pokračovali prehliadkou centra Viedne. Prezreli sme si známu zimnú rezidenciu Habsburgovcov „Hofburg“, Augustínsky kostol, v ktorom sa vydávala Mária Terézia. Prešli sme sa obchodnými uličkami a videli sme aj krásne biele kone „Lipizzaner“. Samozrejmosťou bola prehliadka „Stefansdomu“ a mestských parkov. Nevynechali sme ani najznámejšiu nákupnú ulicu vo Viedni „Mariahilfer Straβe“. Vo večerných hodinách sme sa vrátili domov.